Sprievodca výberom farieb pre sedacie súpravy

sedacie súpravy tituka

Výber farieb pre sedacie súpravy sa môže zdať obtiažny. Každá farba má svoje vlastné čaro. Môžeme si naplniť šatník rôznofarebným oblečením, aby sme sa mohli každý deň pýšiť iným vzhľadom, ale to nie je možné, keď ide o náš nábytok. Nábytok nemôžeme tak často meniť. Preto je potrebné pred výberom farby nábytku zohľadniť niekoľko faktorov.

Aká je najlepšia farba pre sedacie súpravy do vašej obývačky?

Neexistuje žiadna konkrétna farba, ktorá by bola ideálna pre všetky typy obývacích izieb. Pri výbere najlepšej farby pre vašu sedaciu súpravu by ste mali zohľadniť farbu stien, dizajn a farbu ostatných kusov nábytku, ako aj celkovú atmosféru vašej miestnosti.

Pozrime sa na niektoré z najobľúbenejších farieb sedacích súprav a ich význam, ktoré vám pomôžu vybrať najvhodnejšiu sedacu súpravu do vašej obývačky.

bergamo sedacie súpravy
BERGAMO

Šesť najlepších farieb pre sedacie súpravy do vašej obývačky

Tu je šesť farieb pohovky, ktoré sa hodia takmer ku každému interiéru.

Béžová farba

Béžová farba sedacej súpravy vyzerá rovnako dobre na drevenej sedacej súprave ako na koženej sedacej súprave. Ľudia, ktorí majú radi svetlé odtiene a chcú vytvoriť pokojnú atmosféru, by si mali vybrať béžovú sedaciu súpravu. Na zvýraznenie vzhľadu pohovky môžete pridať bordové alebo fialové vankúše.

Napriek tomu by ste mali mať na pamäti, že si bude vyžadovať pravidelné čistenie a správnu údržbu. Na tejto farbe budú viditeľné aj malé škvrny.

Sivá farba

Po drevených sedacích súpravách sivej farby je veľký dopyt. Vyzerajú dobre s všetkými druhmi interiérov či už máte jasné steny alebo tie v svetlých odtieňoch. Neutrálny tón pôsobí triezvo, ale zároveň štýlovo. Možno ho umiestniť do obývacej časti aj do kancelárie. Ak sa vám zdá príliš jednoduchý, môžete mu dodať trochu farby pomocou svetlých vankúšov.

Modrá farba

Ako osviežujúca zmena oproti sivým, čiernym a hnedým pohovkám, ktoré sú celkom bežné, sú modré sedacie súpravy čoraz obľúbenejšie. Dobre vyzerajú pohovky v kráľovskej modrej, námorníckej modrej a svetlomodrej farbe. Bez problémov sa kombinujú s rôznymi typmi interiérov a zvyšujú ich príťažlivosť. Modrá farba pôsobí upokojujúco a príjemne. Atraktívna je aj kombinácia modrej so sivými odtieňmi.

Zelená farba

Niektorým z vás sa môže zdať, že vybrať si sedacie súpravy v zelenej farbe je prehnané, avšak táto farba sa pomaly stáva populárnou. Ak máte v úmysle dodať svojej obývačke jedinečný vzhľad, potom je táto farba pre vás tá pravá. Táto farba upokojuje zmysly a dokáže okamžite vylepšiť váš interiér. Dobre sa hodí k bielym, sivým, žltým a hnedým stenám. V prípade, že chcete ísť nad rámec základných farieb, ale zdráhate sa vyskúšať odvážnejšie odtiene, ako je červená, fialová a oranžová, je táto farba pre vás tá pravá.

Hnedá farba

Ďalšou farbou, ktorá vyzerá dobre s všetkými druhmi interiérov, je hnedá. Preto sú hnedé sedacie súpravy naozaj obľúbené. Sedacie súpravy sú žiadané vo všetkých odtieňoch hnedej. Keď hnedá pohovka po čase pôsobí nudne, môžete ju doplniť svetlými operadlami pohovky a vankúšmi v jemných odtieňoch. Vďaka tomu bude pôsobiť sviežo a získa nový vzhľad. Kombinácia hnedej a bielej vyzerá rovnako úžasne.

Čierna farba

V prípade, že si nie ste istí, akú farbu pohovky si zaobstarať, vyberte si čiernu. Čierna je evergreenová farba, ktorá dobre ladí s okolím. Okrem toho, že čierna farba dobre vyzerá, vyžaduje si aj nenáročnú údržbu. Drobné škvrny a nečistoty sa na tejto farbe neprejavujú priveľmi viditeľne. Ak sa rozhodujete pre túto farbu, odporúčame zvoliť elegantný dizajn pohovky do obývačky. Čierne pohovky vyrobené z kvalitného dreva vydržia celé generácie.

Na záver

Naším cieľom je poskytnúť vám dúfame, že nápomocné informácie potrebné na výber farby sedacej súpravy, ktorá doplní interiér vašej obývačky. Pri výbere farby pohovky je dôležité zohľadniť farbu stien, podlahy a ostatných kusov nábytku. Vaša pohovka by mala s týmito prvkami ladiť a umocňovať atmosféru miestnosti. Spolu s farbou by sa mal zvážiť aj dizajn sedacej súpravy, ako aj jej kvalita. Všetky tieto faktory vám pomôžu vybrať správnu pohovku do vašej obývačky.

Nenechajte si nič újsť

Prečítajte si ďalšie články alebo sledujte novinky na našom blogu. Budeme radi, ak nás začnete sledovať na Instagrame, Facebooku alebo na YouTube.

Nákupný košík
Scroll to Top
Tlačidlo "Späť nahor"