Pohovka pre domáce zviera? Ako sa vyberá a 3 rady

Pohovka pre domáce zviera titulka

Podľa čoho zistím, že moja pohovka pre domáce zviera je naozaj určená aj pre zviera?

Tí z vás, ktorí majú v rodine chlpatých maznáčikov, musia pri výbere pohovky zvážiť viac než len ľudských členov rodiny. Ako sa vyberá pohovka pre domáce zviera? Či už je váš domáci maznáčik často veľmi špinavý alebo príliš chlpatý, tu je náš sprievodca na čo si dať pozor pri výbere pohovky vhodnej aj pre neho.

Naša ponuka

V našej ponuke nájdete rôzne nádherné pohovky, ktoré sú vyrábané vo viac ako 100 vzoroch a 30 rôznych látkach. To znamená, že nebudete mať problém nájsť pohovku vhodnej farby alebo pohovku s odolnejším povrchom, ktorá bude vhodná aj pre vašého domáceho miláčika.

3 rady, ako vybrať vhodnú pohovku pre domáceho maznáčika

Pohovka pre domáce zviera

1. Pohovka pre domáce zviera, by mala byť z látky odolnej voči škrabancom

Tkaniny s otvorenou väzbou sa môžu zachytávať o pazúriky zvierat a môžu sa poškodiť. Aby ste tomu zabránili, vyberte si látku, ktorá sa neťahá tak ľahko alebo koženú variantu.

Pohovka pre domáce zviera

2. Pohovka pre domáce zviera, je taká, ktorá sa ľahko čistí

Rozliate tekutiny, moč a iné nehody sú vždy pravdepodobnejšie, keď sú v blízkosti domáce zvieratá. Tieto škvrny však nemusia byť problémom. Zamerajte sa na pohovky, ktoré vďaka hydrofóbnemu povlaku, zabránia presakovaniu rozliatých tekutín. To pre vás znamená, že na vašej pohovke nebudete mať škvrnu navždy!

Látka Pohovka pre domáce zviera

3. Pohovka pre domáce zviera, by mala byť vhodnej farby

Ako majitelia psov a mačiek si určite uvedomujete, že tmavšie odtiene na pohovke, pomáhajú pri znečistení. V prípade, že máte domáceho maznáčika bielej farby, ktorý priveľmi plzne, bude pre vás vhodnejšie zvoliť svetlejšie farby pohovky.

Ako riešiť zápach domácich zvierat na pohovke?

Domáce zvieratá môžu zanechávať pachy, najmä ak trávia veľa času leňošením na vašej pohovke. Jednoduchý trik, ako to napraviť, je použiť sódu bikarbónu na celú pohovku, počkať 10 minút a potom použiť vysávač. Táto metóda funguje dobre a odstráni všetky pretrvávajúce pachy ( nezabudnite si najprv zistiť či typ látky, z ktorej je vaša pohovka vyrobená, nebude poškodená týmto spôsobom čistenia ).

Existujú alternatívy, ak už vlastním pohovku nevhodnú pre domáceho maznáčika?

Ak nechcete robiť kompromisy pri výbere pohovky alebo pohovka, ktorú vlastníte nie je vhodná pre vášho domáceho maznáčika, môže byť pre vás riešenie pevný poťah, ktorý možno jednoducho oprať v práčke. Vaša pohovka bude chránená pred extra neporiadnymi domácimi miláčikmi. Odporúčame zvážiť možnosť kúpi dvoch kusov. Takže, keď sa jeden umýva, môžete použiť druhý kus.

Nenechajte si nič újsť

Prečítajte si ďalšie články alebo sledujte novinky na našom blogu. Budeme radi, ak nás začnete sledovať na Instagrame, Facebooku alebo na YouTube.

Nákupný košík
Scroll to Top
Tlačidlo "Späť nahor"