4 tipy, ako sa vyberá správna pohovka do vášho priestoru?

4 tipy, ako sa vyberá správna pohovka do vášho priestoru?

Pohovka je investícia do pohodlia a relaxu. Ako sa vyberá správna pohovka do vášho priestoru a na čo sa zamerať pri výbere novej pohovky?

Čo nájdete v našej ponuke?

Pohovky z našej ponuky kladú veľký dôraz na kvalitu materiálov, na spracovanie, ale aj na dizajn. V našej ponuke nájdete naozaj štýlové kúsky, ktoré poskytnú maximálny pocit pohodlia a značne zatraktívnia váš priestor.

V našej ponuke okrem štýlových a kvalitných pohoviek nájdete aj mnoho kresiel, ktoré dodajú vášmu domovu pohodlné miesto na oddych.

Tu sú 4 tipy, na ktoré si treba dať pozor, ak chcete, aby vaša pohovka bola správna a funkčná

Zvážte funkciu priestoru, v ktorom bude pohovka umiestnená

Zvážte funkciu

Najprv zvážte funkciu priestoru, v ktorom bude pohovka umiestnená. Ak zvažujete kúpu pohovky, premýšľajte o jej účele v miestnosti. Možno ju budete potrebovať kvôli pohodliu alebo, aby poskytla ďalšie miesto na sedenie, keď k vám prídu ľudia.

Ďalšie veci, ktoré je potrebné zvážiť

Je potrebné si položiť niekoľko otázok. Koľko ľudí ju bude používať? Aké aktivity sa budú vo vybranom priestore vykonávať? Oslavy alebo hranie spoločenských hier? Vlastníte veľké kusy nábytku, napríklad písací alebo jedálenský stôl? Je potrebné zvážiť nejaké obmedzenia, napríklad veľkosť miestnosti alebo to či máte okná a dvere? Tieto otázky by vám malo poskytnúť predstavu o celkovom usporiadaní miestnosti a o tom, ako sa priestor stane funkčným. Pomôžu vám pomôže pri rozhodovaní, ako je farba, štýl a typ materiálu, z ktorého by ste chceli vyrobiť pohovku. Ak je vaša izba navrhnutá, ako herňa alebo máte napríklad deti, alebo domáce zvieratká, možno budete chcieť zvoliť tmavšiu koženú pohovku namiesto svetlej látkovej pohovky.

PALERMO rohová sedačka
Správna veľkosť pohovky

Skontrolujte veľkosť

Správna veľkosť pohovky môže byť dôležitou súčasťou miestnosti. Veľká pohovka môže malú miestnosť zadusiť tým, že ju ešte viac zmenší. Aby ste sa tomu vyhli, uistite sa, že vaša pohovka je optimálnej veľkosti. Najlepší spôsob, ako skontrolovať či pohovka zapadne do vášho domova, je zmerať rozmery a pomocou lepiacej pásky si ju pre lepšiu predstavu vizualizovať do priestoru. To vám poskytne dobrú informáciu o tom, koľko priestoru vám po dodaní zostane na prechádzanie okolo pohovky. Pri zvažovaní pohovky nezabudnite zvážiť výšku, hlavne ak máte v priestore nízke police.

Zamerajte sa na farbu pohovky

Farba vašej pohovky určí, ako vynikne v miestnosti. Pohovka dokáže hladko splynúť s okolím alebo byť odvážna, vzbudzovať pozornosť a formovať dojem. Keď ste si stanovili funkciu a priestor, v ktorom sa bude vaša pohovka nachádzať, venujte čas premýšľaniu o farbe. Farbu vašej budúcej pohovky dobe zvážte, pretože nikto neche zistiť, že jeho nový kúsok sa do interiéru obývačky absolútne nehodí.

SANDRO sedačka / pohovka

Nenechajte si nič újsť

Prečítajte si ďalšie články alebo sledujte novinky na našom blogu. Budeme radi, ak nás začnete sledovať na Instagrame, Facebooku alebo na YouTube.

Nákupný košík
Scroll to Top
Tlačidlo "Späť nahor"