Ako vybrať a zariadiť TV stolíky

ARWEN nástenná skrinka

TV stolíky budú pre vás užitočné, ak ste ako väčšina Slovákov a televízor je ústredným bodom vašej obývačky. Nezáleží na tom či sledujete televíziu pre zábavu s priateľmi alebo pre relax s rodinou. Váš televízor si zaslúži rovnakú estetiku dizajnu ako zvyšok vášho domova. TV stolíky sú viac než len domovom pre váš televízor. Sú to funkčné kusy nábytku, ktoré ponúkajú skvelé štýlové úložné riešenia.

Nižšie uvedené tipy vám pomôžu pri práci s televízorom a TV stolíkmi, poskytnú vám nápady na výzdobu.

Pri výbere vhodného TV stolíka je potrebné zvážiť niekoľko vecí.

Miestnosť

Pred kúpou novej televíznej zábavnej jednotky musíte zvážiť veľkosť svojej miestnosti. Ak máte veľkú obývaciu izbu, možno uprednostníte celkový úložný systém pripevnený na stenu za televízorom. Ak je však váš obytný priestor menší, môžu preň lepšie poslúžiť menšie TV stolíky.

Funkčnosť

Keď hľadáte svoj nový TV stolík, je dôležité zvážiť, čo vám môže ponúknuť. Bude mať na policiach dostatok miesta pre všetky vaše zariadenia napríklad Wi-Fi, herná konzola a ďalšie?

Štýl a dizajn

Ak máte radi štýl, nižšie je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako môžete TV stolík prispôsobiť vášmu interiéru. Pomocou tipov a techník, ako aj so štýlovým TV stolíkom, ktorý sa hodí k vášmu interiéru, si vychutnáte sledovanie televízie a ešte budete mať okolo seba príjemnú atmosféru.

BROOKLYN TV zostava
BROOKLYN TV stolík

5 spôsobov, ako zariadiť TV stolíky

Po zakúpení TV stolíka je čas, aby zapadol do vášho interiéru tým, že mu dodáte jedinečný dizajn, vďaka ktorému bude pôsobiť ako súčasť miestnosti. Tu je päť najjednoduchších spôsobov, ako ozdobiť televíznu skrinku:

1. Vytvorte si nástennú galériu

Ak sa snažíte odpútať pozornosť od televízora, skúste okolo neho zavesiť svoje obľúbené fotografie alebo umenie. 

2. Pridanie drobností

Pre pekne dekorované TV stolíky pridajte rôzne menšie drobnosti. Pokúste sa zladiť predmety do párov. Napríklad váza na kvety na jednej strane by mohla byť zladená s dekoratívnym predmetom na druhej strane. Keď máte radi interiérové rastliny, TV jednotky sú pre ne tiež vynikajúcim miestom.

3. Používajte otvorené police 

TV stolíky majú väčšinou otvorené police, môžete ich zaplniť svojimi obľúbenými knihami a časopismi. Aby ste sa vyhli neporiadku, zatvorené zásuvky si nechajte na diaľkové ovládače, herné konzoly a iné predmety.

4. Dajte dekoratívne predmety na podnos

Podnos je ideálnym spôsobom na vystavenie malých dekoratívnych predmetov, ako sú sviečky alebo ozdoby. Podnos môžete použiť aj na odkladanie nápojov, keď sa zabávate s rodinou a priateľmi.

5. Pridajte zrkadlo alebo lampu

Umiestnenie zrkadla alebo lampy na váš TV stolík odvedie vašu pozornosť od televíznej obrazovky a dodá vašej obývačke hĺbku a svetlo. 

infinity tv stolik
INFINITY TV Stolík

Zistite, či je dispozícii držiak na televízor

Ak montujete televízor do spálne alebo obývačky, je nevyhnutné, aby ste našli spôsob, ako televízor bez problémov začleniť do priestoru. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako to dosiahnuť, je nástenný držiak. Pred inštaláciou televízora na stenu nezabudnite zvážiť jeho umiestnenie a pozorovací uhol, prístup k elektrickým zásuvkám ako aj to, kadiaľ budú viesť napájacie káble. Televíziu chcete sledovať bez rozptyľovania visiacimi káblami!

Pri montáži televízora na stenu by ste mať na pamäti niekoľko vecí:

Materiál a pevnosť steny

Pri montáži televízora sa uistite, že vaša stena je dostatočne pevná, aby ho udržala. Ak televízor namontujete na nevhodnú stenu, môže to spôsobiť rôzne problémy.

Určenie vhodnej výšky pre umiestnenie televízora

Výška televízora bude závisieť od výšky očí ľudí, ktorí budú televízor sledovať, ako aj od toho či naň budú vidieť ľudia, ktorí pri sledovaní televízora stoja. To by vám malo pomôcť určiť výšku, v ktorej by ste mali televízor namontovať.

Bezpečnosť

Pri montáži televízora na stenu sa uistite, že ste si vybrali montážny systém, ktorý dokáže televízor bezpečne upevniť bez obáv z jeho pádu.

Skryte zdroje napätia

Káble televízora môžu zavdziať. V ideálnom prípade, bude zdroj napájania dostatočne blízko a ich schovanie nebude predstavovať problém. Ak nie, je možné obrátiť sa na elektrikára, ktorý ho môže presunúť bližšie.

TV stolíky z našej ponuky

Štýlové a cenovo dostupné TV stolíky nájdete v našom obchode. Ponúkame množstvo rôznych štýlov, tak sa pozrite a uvidíte, čo nájdete!

Nenechajte si nič újsť

Prečítajte si ďalšie články alebo sledujte novinky na našom blogu. Budeme radi, ak nás začnete sledovať na Instagrame, Facebooku alebo na YouTube.

Nákupný košík
Scroll to Top
Tlačidlo "Späť nahor"