Obľúbené izbové rastliny – 7 nenáročných rastlín

Izbove rastliny titulka

Izbové rastliny vám umožnia vytvoriť vlastnú izbovú džungľu.

V roku 2023 budú medzi najobľúbenejšie izbové rastliny patriť rastliny z nášho zoznamu. Ak si chcete doma vytvoriť prírodnú a pokojnú atmosféru, potom si zaobstarajte rastliny z nášho zoznamu.

Izbové rastliny sú obľúbené a prinášajú do našich domovov atmosféru z exteriéru a dodávajú interiéru zaujímavosť a textúru.

Okrem toho, že izbové rastliny zlepšujú kvalitu vzduchu a cirkuláciu, podporujú aj lepšie duševné zdravie a pohodu. Čoraz viac ľudí snaží zlepšiť kvalitu vzduchu v interiéri.

Kúpa rastlín nie je len o zdravotných výhodách. Pri nákupe rastlín chcú ľudia s ekologickým zmýšlaním znížiť svoju uhlíkovú stopu.

Ak uvažujete o investícii do izbových rastlín, potom budete chcieť urobiť skutočný dojem z kvetináčov, v ktorých sa dodávajú. Ľudia v súčasnosti považujú izbové rastliny za módny doplnok ktorý ladí s interiérom.

Obľúbené izbové rastliny

Zistite, aké sú najobľúbenejšie izbové rastliny na rok 2023, či už ste nováčikom vo svete rastlín, alebo záhradníckymi nadšencami.

Lopatkovec

Lopatkovec patrí medzi najobľúbenejšie izbové rastliny.

Pre všetky typy rodičov rastlín je Lopatkovec ideálny. Patrí medzi ľahko pestovateľné rastliny so žiarivo bielymi kvetmi a lesklými listami.

izbove rastliny Lopatkovec

Zelenec chocholnatý

V roku 2023 očakáva prudký nárast počtu nenáročného Zelenca chocholnatého.

Zelenec chocholnatý je ideálny, pretože znesie veľa zanedbávania. Je nepravdepodobné, že by ich nadmerné zalievanie alebo obdobia sucha zabili. Keďže je tolerantná voči väčšine situácií v dome, môžete ju umiestniť na tienisté miesto. Musíte sa však uistiť, že nie je umiestnená na parapete orientovanom na juh, pretože na silnom slnečnom svetle si spáli listy.

izbove rastliny zelenec

Aloe Vera

Ďalšou obľúbenou izbovou rastlinou na rok 2023 je rastlina Aloe Vera, známa svojimi hustými mäsitými listami. Rastlina Aloe Vera si nevyžaduje veľkú údržbu, takže je skvelou rastlinou pre začiatočníkov.

Je tolerantná k nezalievaniu, ale nemá rada sedenie v studenom, vlhkom komposte. Pri nadmernom zalievaní môže hniť.

izbove rastliny aloe vera

Rastliny, ktoré rastú do výšky

Vysoké izbové rastliny patria medzi obľúbené kúsky. Medzi najobľúbenejšie vysoké rastliny patrí Monstera a Potosovec zlatý, ktoré sú vysoké 70-90 cm.

Aj v menších domácnostiach môže byť veľká rastlina skvelým darčekom. Pomocou vysokých rastlín môžete dokonca vytvoriť rastlinnú stenu, ktorá oddelí váš priestor.

Rastliny vo fľaši

Rastliny vo fľaši sú trendom, pri ktorom sú malé rastliny umiestnené v sklenenej váze.

Nepotrebujú veľa vody, pretože odparovanie kondenzuje na stene skla a následne steká do kompostu. Potrebujú svetlé miesto, ktoré nie je príliš horúce, preto je ideálne umiestniť ich na stôl ďaleko od okna.

izbove rastliny vo flaši

Môžete si ich vypestovať sami

Ľudia prepadli trendu a pestujú zeleninu a bylinky v interiéri na slnečnom parapete. Dá sa predpovedať, že tento trend bude naďalej pokračovať.

Na pestovanie byliniek, zeleniny a chilli stačí kompost, semienka a recyklované plastové kvetináče alebo podnosy.

Sukulenty a kaktusy

Sukulenty a kaktusy zostávajú pevnými favoritmi aj v roku 2023. Sú jedny z najjednoduchších skupín rastlín na starostlivosť. Jediným pravidlom je, že by sa nemali prelievať a mali by sa uchovávať na svetlom mieste.

izbove rastliny kaktus

Nenechajte si nič újsť

Prečítajte si ďalšie články alebo sledujte novinky na našom blogu. Budeme radi, ak nás začnete sledovať na Instagrame, Facebooku alebo na YouTube.

Nákupný košík
Scroll to Top
Tlačidlo "Späť nahor"