Ako sa starať o jedálenské stoly a stoličky

jedalenske stoly a stolicky tiulka

Jedálenské stoly a stoličky nájdeme v každej jedálni. Jedáleň slúži nielen ako miesto, kde sa môžete najesť do sýtosti, ale aj ako spoločenská jednotka, pretože podporuje stretávanie sa ľudí. Hoci sa väčšina ľudí už v skutočnosti nestretáva pri spoločnej večeri v domácnosti, stále sa považuje za dôležitú napriek tomu, že historicky slúžila viac ako väčšina iných druhov nábytku.

Príležitosť, ako je obdobie sviatkov robí jedálenské stoličky veľmi dôležitými. Ak chcete, aby jedálenské stoličky dlho slúžili svojmu funkčnému a estetickému účelu, je dôležité sa o ne dobre starať. V tomto príspevku sa pozrieme na rôzne typy jedálenských stolov, ako aj na ich špeciálne vlastnosti. Dozviete sa tiež, ako sa o ne efektívne starať.

Drevená súprava jedálenských stolov a stoličiek Infinity je skvelou voľbou pre domácnosti strednej veľkosti. Tento atraktívny a robustný kus nábytku bol vyrobený z masívneho dreva a dodáva s ďalšími funkciami, ako napríklad rozkladacia verzia. Drevené stoly, stoly so sklenenou doskou a stoly s mramorovou doskou sú obľúbené typy jedálenských stolov, takže aby ste z nich získali čo najviac, je nevyhnutná správna údržba.

jedálenske stoly a stoličky Infinity
Súprava jedálenských stolov a stoličiek Infinity

Starostlivosť o jedálenské stoly a stoličky

Na starostlivosť o ne je potrebné používať trochu odlišné metódy v závislosti od toho, z čoho sú vyrobené a ako sú navrhnuté. Zvyčajne nezáleží na veľkosti a aj o 6-miestny jedálenský stôl sa treba starať rovnako ako o vonkajší jedálenský stôl za predpokladu, že majú rovnaký výrobný postup.

Jedálenské stoly a stoličky z prírodného dreva

Mať tradičný drevený jedálenský stôl je veľmi atraktívne, ale má určité obmedzenia, ktoré by ste si mali uvedomiť. Intenzívne teplo, vlhkosť a slnečné žiarenie môžu spôsobiť ich poškodenie, preto sa uistite, že ich uchovávate v prostredí, kde takéto faktory nehrozia. Hoci sa občas môže stať, že sa niečo rozleje, uistite sa, že to vyčistíte. Na zachovanie estetického vzhľadu môže byť príležitostne potrebná renovácia, ale vo všeobecnosti by nemala byť potrebná.

Jedálenské stoly a stoličky z umelého dreva

Stoly z technického dreva sú dnes v obchodoch s nábytkom rozšírené a vyžadujú si menej úsilia na údržbu ako klasické jedálenské stoly. Aby ste zaistili, že bude naďalej pekne vyzerať, mali by ste ho z času na čas vyčistiť. Ak máte multifunkčný jedálenský stôl, napríklad rozkladací, uistite sa, že rozkladacie časti skladujete vo vnútri, keď sa nepoužívajú. Zníži sa tým vyčerpanie stola.

Jedálenské dosky zo skla

Sklenený jedálenský stôl vyniká vo svete jedálenského nábytku svojím estetickým vzhľadom. Je dôležité uvedomiť si konkrétny typ jedálenského stola zo sklenenej dosky, ktorý ste si zakúpili, aby ste ho mohli správne udržiavať. Väčšina z nich je vyrobená zo zosilneného skla, ale aj tak sa môžu ľahko poškriabať a následne znížiť svoj vzhľad. Dbajte na to, aby ste po povrchu stolovej dosky nepohybovali žiadnymi ostrými predmetmi. Okrem toho majú tieto stoly výhodu oproti drevu vďaka tomu, že bez problémov zvládajú priame slnečné žiarenie.

Mramorové jedálenské dosky

O moderné jedálenské stoly s mramorovou doskou je zvyčajne najjednoduchšie sa starať. Bývajú pomerne ťažké a ich premiestňovanie z jedného miesta na druhé si bude vyžadovať viac sily. Majú dobrú odolnosť voči faktorom prostredia, ako je voda a slnečné žiarenie. Neťahajte ich za sebou, pretože tak môžete poškodiť podlahu a ostatné drevené časti jedálenského stola.

Tu je niekoľko ďalších tipov

Existujú aj ďalšie tipy, ako sa starať o vaše jedálenské stoly. Po dojedení sa uistite, že ste dôkladne vyčistili stôl, stoličky a všetky jedálenské taniere, príbory a ďalšie predmety. Dbajte na estetické prostredie v miestnosti a majte v miestnosti niekoľko stoličiek navyše, pretože jedného dňa sa vám určite budú hodiť.

Na záver

Starostlivosť o vašu jedáleň si vyžaduje investíciu do kvalitných kusov nábytku. Pri hľadaní dobrého jedálenského stola je vždy najlepším zdrojom dôveryhodný obchod. Môžeme vám zaručiť, že ste na správnom mieste.

Jedálenské stoly z našej ponuky

Jedálenské stoličky

Nenechajte si nič újsť

Prečítajte si ďalšie články alebo sledujte novinky na našom blogu. Budeme radi, ak nás začnete sledovať na Instagrame, Facebooku alebo na YouTube.

Nákupný košík
Scroll to Top
Tlačidlo "Späť nahor"