Toto sú 4 trendy pre jedálne v roku 2023

trendy pre jedalne 2023

Trendy pre jedálne ako stolovanie, farby no najmä interiérové trendy sú neustále sa meniacim kolobehom farieb, vzorov a dizajnu a pokiaľ ide o domácnosť. Hlavné trendy v jedálni na rok 2023 načrtla Andrea Watersová, vedúca značiek Portmeirion a Spode.

4 trendy pre jedálne pre rok 2023

1. Výrazné a živé farby

Podľa Pantone je Viva Magenta farbou roka 2023. Hoci je tento trend maximalistický, nemusíte vymaľovať celú jedáleň na žiarivo ružovo, aby ste ho vyskúšali. V skutočnosti môžete vytvoriť nádherný estetický vzhľad využitím odvážnych odtieňov prostredníctvom doplnkov. Ružovú farbu môžete v jedálni použiť bez toho, aby ste ju museli úplne nanovo vyzdobiť, a to výberom doplnkov, ako sú jedálenské súpravy, podložky a vázy, ktoré obsahujú túto farbu spolu s doplnkovými farbami, ako je napríklad tyrkysová, námornícka a sivá.

2. Prikývnite všetkému prírodnému

Úplným protikladom k farbe Viva Magenta od spoločnosti Pantone je jemne rozmarná farba roka od spoločnosti Dulux s názvom Wild Wonder. Tento teplý, príjemný neutrálny odtieň bude v roku 2023 určite obľúbený, najmä v uvoľnených a nenápadných jedálňach. Vytvorenie priestoru, ktorý pôsobí prívetivo, a nie stroho alebo chladne, si vyžaduje kombináciu teplých tónov s neutrálnymi farbami.

Obľúbenosť odtieňa Wild Wonder potvrdzuje, že prírodné prvky, ktoré sa vyskytujú v dizajne Scandi, budú populárne aj v novom roku. Na dosiahnutie tejto minimalistickej a prirodzenej estetiky použite drevené prvky, zemité farby a prelínanie textúr.

Vneste do svojej jedálne atmosféru vonkajšieho prostredia tým, že do nej začleníte paletu farieb Zeme, ako je jantárová, kamenná, lesná zelená a machová zelená. Ozdobte parapety, stoly a skrinky prírodnými doplnkami získanými zo záhrady, napríklad šiškami alebo zeleným lístím.

Pridaním na dotyk príjemných prírodných materiálov (jutový koberec) a organických tvarov sa vaša jedáleň bude cítiť a vyzerať uvoľnene.

3. Neformálne stolovanie

Obľuba banketového sedenia signalizuje posun k neformálnemu skupinovému stolovaniu a priestorovo úsporným možnostiam sedenia, takže sa môžete rozlúčiť s formálnym, rozhádzaným sedením pri večeri. Aj v prípade, že je vaša jedáleň súčasťou obývačky alebo kuchyne, ide o inteligentnú a funkčnú možnosť.

Je oveľa uvoľnenejšia a menej dusná ako tradičné sedenie v jedálni, takže ak k vám často chodia hostia, banketové sedenie je ideálnou voľbou.

4. Vintage kvety

Vzhľadom na to, že v súčasnosti sú trendy pre jedálne na Pintereste interiérový dizajn vintage, zaznamenáva vintage bytový dekor prudký nárast záujmu. V tomto trende, ktorý zahŕňa starožitný vzhľad, je veľa botanických vzorov a tradičného servírovacieho riadu.

Kvetinový dizajn prináša do domácnosti radosť a šťastie. Dá sa používať v interiéri aj exteriéri počas celého roka. Ľudové kvetinové vzory sa bez problémov začlenia do vašej jedálne. Ľudové kvetinové vzory sú stelesnením typicky britského dizajnu, ktorý oslavuje našu lásku k prírode, skvelé remeselné spracovanie a jedinečný štýl.

trendy pre jedalne vintage flower

Nenechajte si nič újsť

Prečítajte si ďalšie články alebo sledujte novinky na našom blogu. Budeme radi, ak nás začnete sledovať na Instagrame, Facebooku alebo na YouTube.

Nákupný košík
Scroll to Top
Tlačidlo "Späť nahor"