Pred kúpou top sedačky si premyslite týchto 6 vecí.

BROOKLYN sedačka

Kúpa top sedačky ovplyvňuje vašu peňaženku rovnako ako akýkoľvek iný veľký nákup, napríklad televízor alebo chladnička. Preto je dôležité venovať čas a investovať do takej, ktorá je kvalitná a má dlhú životnosť. Je pravdepodobné, že vaša pohovka hodná obývačky bude v dome často používaná. 

Uvažujete v blízkej dobe o kúpe novej top sedačky? Tu je niekoľko úvah, ktoré by ste mali pred kúpou zvážiť.

1. Pred kúpou si ju odporúčame vyskúšať

Máte dlhé nohy, ktoré potrebujú dostatok priestoru na manévrovanie pod pohovkou? Alebo ste nízky a chcete mať kolená v adekvátnej výške? Priemerná hĺbka sedadla sedačky je okolo 60 cm. Hĺbka sedadla sa však môže líšiť, preto si pred rozhodnutím overte rôzne štýly. Bez ohľadu na to, aká je pre vás vhodná, dôrazne odporúčame vyskúšať rôzne možnosti, než sa pre niektorú z nich rozhodnete.

Aby ste našli najlepšiu sedačku pre vás a vašu rodinu, je dôležité zvážiť, v akej polohe každý člen z rodiny rád leňoší. 

BERGAMO sedačka
Bergamo sedačka

2. Investujete do dobrého rámu

Utraťte toľko, koľko si len môžete dovoliť. Ak si chcete kúpiť niečo bezpečné a odolné, najlepšie je zvážiť rámy z tvrdého dreva. Venujte pozornosť tomu, akú záruku získate, skôr než sa rozhodnete pre kúpu vašej novej top sedačky.

3. Vyžiadajte si vzorku

Je ťažké skutočne posúdiť rozsah opakovania vzoru alebo farbu a lesk látky bez toho, aby ste ju videli vo vlastnom priestore, preto potrebujete vzorku. Vzorky vám umožnia lepšie si predstaviť vzhľad a pocit z látky, čo je pri rozhodovaní o kúpe spraví veľký rozdiel.

Mnoho obchodníkov ponúka bezplatné alebo lacné vzorky, ktoré je možné získať spolu so vzorkami farieb alebo vzorkami tapiet, ak prerábate celý priestor.

Skvelým spôsobom, ako začať navrhovať, je zhromaždiť niekoľko vzoriek. Medzi vzorkovníky patria bezplatné alebo cenovo výhodné vzorky farieb alebo tapiet. 

4. Skontrolujte výplň pohovky

To, čo je vo vnútri vašej pohovky, je rovnako dôležité ako látka zvonka. Pokiaľ ide o sedadlo a operadlo, vankúše vyplnené perím budú pohodlné, ale vyžadujú pravidelné napchávanie. Sedáky a operadlá vyrobené z peny alebo vlákien sa časom začnú splošťovať a strácať tvar.

U nás nájdete matrace vyrobené s dôrazom na vysokú hustotu peny, vďaka čomu vydržia držať svoj tvar dlhšie. Pozrite si našu ponuku, rôzne top sedačky .

5. Zamerajte sa na látku

Či už uprednostňujete výrazné farby, vzory alebo neutrálne farby, látka vášho čalúnenia bude mať obrovský vplyv a je dôležité, aby ste si vybrali takú, ktorá je pre vás komfortná. V prípade prírodných látok môže dôjsť k ich vyblednutiu vplyvom slnečného žiarenia, takže ak bude vaša pohovka v blízkosti okna, odporúčame použiť radšej syntetické látky.

Pre početné rodiny s deťmi, možno budete chcieť zvážiť nábytok, ktorý sa ľahko čistí. Ak máte domáceho miláčika alebo deti, vyberte si z látok, ako je koža alebo zamat z mikrovlákna. 

6. Zmerajte rozmer

Nie je dobré rozhodovať sa o nábytku skôr, ako budete presne vedieť či sa zmestí do vášho priestoru, preto vytiahnite meracie pásmo a čo najpodrobnejšie si zistite rozmery. 

Jedným z tipov, ako sa uistiť, že sa sedačka zmestí do vášho priestoru, je nalepiť siluetu z lepiacej pásky na zem. Tak môžete skontrolovať či máte dostatok priestoru na to, aby ste okolo nej mohli ľahko chodiť a tiež, či máte dostatok miesta na nábytok, ktorý sa používa v blízkosti.

Pri objednávaní top sedačky online si nezabudnite zmerať všetky dvere a schodiská, ktorými bude musieť prejsť pri doručení. Takto sa môžete uistiť, že pohovu dostane do obývačky nepoškodíte pri tom steny.

Top sedačky z našej ponuky

Nenechajte si nič újsť

Prečítajte si ďalšie články alebo sledujte novinky na našom blogu. Budeme radi, ak nás začnete sledovať na Instagrame, Facebooku alebo na YouTube.

Nákupný košík
Scroll to Top
Tlačidlo "Späť nahor"